2 отзыва
Вибірковий аналіз плодоношення сортів винограду в 2009р.
Контакты
Солодкі грона Полтавщини
Знак означает что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380 показать номер
+380 показать номер
Сергей Гагин
УкраинаПолтавская областьПолтавапер. Машинистов, 936015
Карта
Карта

Вибірковий аналіз плодоношення сортів винограду в 2009р.

Вибірковий аналіз плодоношення сортів винограду в 2009р.
За думкою фахівців ми живемо в зоні ризикованого виноградарства. До того ж річка Ворскла, що знаходиться за 300м, «допомагає» своїми постійними росами. Незважаючи на це на наших ділянках чудово себе почувають близько 150 сортів винограду. Нестабільні результати отримуємо лише при вирощуванні сортів та ГФ середньо-пізднього сторку достигання (більше 140 днів). Враховуючи те, що в різних кліматичних умовах, на різних видах почв одні й ті ж сорти матимуть деякі відмінності в розмірах, запиленні, смаку, хочу висказати свою думку та враження про врожай 2009 року. В своїй розповіді зупинюсь на деяких улюбленцях нашої сім`ї.
Гордість цього сезону — Преображеніє. Цей сорт плодоносить в нас другий рік. Грона має крупні, рівномірні. Вага грон коливається в межах 2000-2500г. Розмір ягоди теж крупний та рівномірний, довжина ягід 40-45мм, окремі — до 50мм. Повної товарної стиглості набрав 20 серпня. При достиганні ягоди мають жовто-рожевий колір. Якщо залишити грона на кущі, через тиждень вони набудуть насичено-рожевого кольору. По товарному вигляду ягоди Преображенія на ринку поза конкуренцією. Цей сорт відрізняється дуже великою силою росту. Довжина однорічних пагонів сягає 6 метрів. Додаткової роботи додають пасинки, які, завдяки великій силі росту, дуже швидко загущають кущ. Смак ягід приємний, гармонійний. Та частіше до проби діло не доходить — клієнти купують його очима. Ягода Віктора дуже схожа з Преображенієм. Але слід відзначити і деякі відмінності форми. Достиг Віктор в цьому році на 5-7 днів раніше за Преображеніє. Лоза теж визріває раніше, але й силу росту має значно меншу. Грона Віктор має рівномірні, як і Преображеніє, але вага коливається в межах 1000-1500 гр. Відмінностей в смаку я не замітив, а от колір у Віктора більш насиченіший. Слід зазначити, що Віктор був привитий на Розалію, а Преображеніє на Подарок Запоріжжю, тому деякі відмінності можливо зумовлені різними підвоями.
В цьому році було перше плодоношення гібридної форми Благовєст. Прищепа була зроблена на кущі Талісман, була слабенька і тонка. На наступний рік я залишив три пагони і 4 горони (на одному з пагонів експерементально 2 грони). Таке навантаження Благовєст витримав без проблем. Достиглі ягоди набрали достатню кількість цукру, мали вагу 8-10гр., злегка видовжену форму. Смак гармонійний, мускат не спостерігався.
Лія здивувала нас своїм товарним виглядом. Дуже крупні, рівномірні, світло-рожеві ягоди нагадували ялинкові шари. Такий товарний вигляд спокусить буль-якого покупця. Дивлячись на ці звабливі ягоди, очікуєш такого ж неперевершеного смаку, але ніяких особливостей не знайдеш, смак простий, гармонійний.
Геліос прекрасно почуває себе в напів-тіні (сонячні промені попадали на цей кущ пів-дня — з 9 до 14 години). Дозрів наприкінці серпня. Грона на перший рік були доволі крупні — 1000-1500гр, на цей рік дещо менші. Розмір ягоди мав рівномірний, забарвлення блідно-рожеве. Хочеться звернути увагу на особливо-приємну мармеладну м`якоть.
Шедевр по смаковим якостям — Рубіновий юбилей. Крупна (10-12 гр. ) дійсно рубінового кольору ягода має вишуканий, насичений тонами, смак. На мій погляд — по смаковим якостям Рубіновому юбілею немає рівних.
Самий насичений неперевершений мускат в моїй коллекції сортів та гібридних форм має Златогор. Гармонію смаку доповнює хрумтяща, сочна м`якоть. Ягода біла видовженої форми.
Волхв в цьому році достиг 28 липня. Без такого раннього сорту в домашній коллекції необійтись. Раннєстиглість — не єдина перевага цього сорту. Він має дуже приємний оригінальний смак з присмаком шовковиці. Саме цьму його і полюбляють оси, тому більше тижня на кущі його залишати не можна. (Навряд чи він висітиме тиждень — діти і онуки його теж полюбляють).
Рожева ягідка Анжеліки привабливої оригінальної форми, хрумтяча і дуже солодка. На мій погляд, навіть, занадто солодка. Та для тих, хто полюбляє солодощі, це буде «смакота». В цьому році було перше плодоношення — грона рихлуваті.
Велику надію подає ГФ В. У. Капелюшного — Багровий. При весняних заморозках, коли основні почки померзли, дала урожай з запасних почок. Урожай достиг 12 серпня. Ягоди чудового рожевого кольору, приємного смаку. Сподіваюсь, що на наступний рік при відсутності заморозків отримаю урожай в перших числах серпня, але ж повну характеристику по першому року плодоношення дати трудно.
Мечта Татьяни вразила бесподобним яскраво-малиновим кольором. В цьому році було перше плодоношення на дворічному кущі — дві грони по 1 кг. Опилення відмінне.
Лівія. Хоча цей сорт в нас плодоносить вже 5 років, але заслуговує на увагу і не перестає радувати. Сорт ранній, кілька років підряд достигав 5-10 серпня, в цьому році —15 серпня. Ягода дуже смачна, хрустяща, соковита, з легким мускатом, шкірочка майже не відчувається. Запилення бездоганне. Колір ягоди рожевий, в полутіні більш насичений. На мій погляд, на сьогоднішній день серед гібридний форм В. В. Загорулько цей сорт найкраший.
Не обійду увагою і Діану. Рівномірні грона 900-1000гр, злегка продовгувасті янтарні ягоди з хрумтячою м`якоттю і легким мускатним присмаком. Розмір ягоди середній 7-9 гр. Дозріває Діана 5-10 серпня. Чудово опиляється, не горошиться. І, що важливо майже не пошокджується осами. Для дачників — знахідка.
Не перестають радувати перевірені роками сорти: Аркадія, Лора, Талісман, Кодрянка. Хочу зазначити, що Талісман кращі результати дає на арці, завдяки довгому формуванню плодової ланки (12-20 почок). Вже багато років підряд без зайвих зусиль отримуємо з цього куща по 50-70 кг ягоди. В цьому році обробляв Талісман гібереліном 2 рази концентрацією 50 мг. При такій обробці деякі грона Талісману сягали 3100г. Жодного року не підвела Аркадія — еталон урожайності. Незважаючи на невелику земельну ділянку, маємо сім кущів цього сорту.
Гагін Микола Іванович та Сергій Миколайович, м. Полтава т. 066-354-91-81, 095-048-78-27.

Солодкі грона Полтавщини

× Войти

Или войти через социальные сети: